Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Czerniak złośliwy: ipilimumab pozwala przeżyć 10 lat

Czerniak złośliwy: ipilimumab pozwala przeżyć 10 lat

dodane 2013-10-04 08:40

Badanie, które przedstawiono w Amsterdamie na kongresie naukowym na temat raka, ujawnia zachęcające rezultaty. Naukowcy obserwowali dużą liczbę pacjentów chorych na zaawansowanego czerniaka złośliwego i leczonych ipilimumabem.

Prof. Stephen Hodi z Instytutu Raka w Bostonie w USA, powiedział: - Nasze rezultaty pokazują, że pacjenci leczeni tym lekiem przeżywają ok. 10 lat.

Poprzednie badanie także udowodniło, że chorzy zażywający ipilimumab mają poziom przeżycia 5 lat po diagnozie większy o 18%.

Prof. Hodi wraz z kolegami po fachu z instytucji europejskich i amerykańskich, zebrał dane medyczne na temat 1 861 pacjentów, aby precyzyjnie ocenić działanie tego środka na długoterminowe przeżycie.

Przeanalizowano więc poziom przeżycia wspomnianych chorych. Obliczyli, że pod koniec 11.4 miesiąca, 50% chorych zmarło, a średnia przeżycia wyniosła 11.8 miesiąca.

Następnie stwierdzono, że 254 tych pacjentów, czyli 22% - żyło jeszcze trzy lata, że nie odnotowano żadnego zgonu pośród pacjentów, którzy przeżyli ponad 7 lat, a także, że najdłuższy okres przeżycia wyniósł 9,9 roku.

Po prezentacji tego badania na kongresie, prof. Alexander Eggermong z francuskiego Institut de cancérologie Gustave Roussy, powiedział: - Prace te pokazują, że ipilimumab może prowadzić do długoterminowej kontroli raka u pacjentów dotkniętych metastatycznym czerniakiem złośliwym.

Czerniak złośliwy to bardzo agresywna postać raka skóry. Istniejące terapie, chemioterapia, radioterapia i immunoterapia, mogą spowolnić jego ewolucję, ale nowotwór w bardzo zaawansowanym stadium jest ciężki do zatrzymania.

Według amerykańskiej Mayo Clinic w ostatnich latach ośmiokrotnie wzrosła zachorowalność na czerniaka złośliwego pośród kobiet poniżej 40 roku życia, a czterokrotnie pośród mężczyzn w tym samym przedziale wiekowym.

Czerniak złośliwy: pierwszy test szczepionki

Pierwsza faza badania klinicznego, które ma na celu przestudiowanie szczepionki terapeutycznej na czerniaka złośliwego, właśnie się rozpoczęła na Wyss Institue przy Harvard University w Stanach Zjednoczonych. W badaniu udział bierze wielu naukowców z różnych dziedzin, inżynierów i lekarzy.... czytaj więcej

Darmowe wykrywanie czerniaka złośliwego, bardzo agresywnego raka

Pod koniec maja 2011 roku, Francuzi mieli okazję pokazać specjalistom swoją skórę… Test darmowy i anonimowy w kierunku raka, zorganizowany na skalę narodową, miał za główny cel uwrażliwienie szerokiej publiczności na szkodliwe efekty słońca, ale również uratowanie wielu żyć, biorąc pod uwagę ponad trzydz... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy