Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Chlorella wpływa na obniżenie cholesterolu

Chlorella wpływa na obniżenie cholesterolu

dodane 2013-10-30 15:08

Wiele osób zaczyna poszukiwania naturalnych sposobów leczenia. Jak się okazuje, odkryte rośliny posiadają właściwości odmładzające komórki, dlatego nie dziwi fakt, iż coraz więcej ludzi do walki z nowotworami i chorobami serca wybiera medycynę niekonwencjonalną. Co więcej, współcześnie bardzo dużo ludzi jest uzależnionych od leków farmakologicznych, co w późniejszym okresie skutkuje częstymi zatruciami, a czasem nawet śmiercią.

Naukowcy postanowili zbadać lek zwany chlorella, jak wpłynie on na myszy z nadciśnieniem. Chlorella to glon z rodziny zielenic.

Jak się okazało, po 21 dniach podawania leku, cholesterol był znacząco obniżony.

Badacze postanowili kontynuować swoje obserwacje i postanowili podać chlorellę w trzech różnych formach: rozpuszczoną w tłuszczach, w gorącej w wodzie i postaci frakcji resztkowych.

Jak się okazało, lek pod każdą postacią zmniejszył poziom cholesterolu i co ciekawsze, zredukował znacznie uszkodzenia naczyń mózgowych.

Autorzy badania potwierdzili więc, że wysoki poziom argininy, fosfolipidów i przeciwutleniaczy zawartych w chlorelli znacznie zwiększa funkcjonowanie naczyń i mogą być skuteczne w leczeniu nadciśnienia i udarów mózgu.

Wysokie ciśnienie krwi, nowotwory to dolegliwości, które obecnie królują w populacji. Wydawać by się mogło, że robimy coś źle, jesteśmy nieuważni, a nie wiemy, że pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie uniknąć. Tak naprawdę nie jesteśmy już pewni co jemy i co wdychamy w powietrzu.

Joga lekarstwem na nadciśnienie?

Po analizie badań prowadzonych kilka lat temu, okazuje się, że joga może stać się idealnym rozwiązaniem dla osób z dolegliwościami nadciśnienia tętniczego i innych chorób układu krążenia. Ze względu na brak jednoznaczności w wynikach badań, naukowcy są wciąż sceptycznie nastawieni do wyciągania konkretnych wniosków.... czytaj więcej

Tętnicze nadciśnienie płucne: nowy lek na horyzoncie

Firma Bayer informuje, iż przedłużona próba kliniczna wykazała skuteczność i bezpieczeństwo eksperymentalnego leku w terapii zagrażającej życiu choroby płuc, czyli tętniczego nadciśnienia płucnego (PAH, pulmonary arterial hypertension).... czytaj więcej

Nadciśnienie płucne: marsz po drugi oddech

Ponad 250 osób w Montrealu wzięło udział w marszu, który miał na celu zebranie funduszy na badania nad nadciśnieniem płucnym. Nadciśnienie płucne jest chorobą bardzo słabo znaną, a wiele osób może cierpieć z jej powodu, nawet o tym nie wiedząc.... czytaj więcej

Kawa redukuje ryzyko depresji u kobiet, jak pokazują nowe badania

Kawa to coś znacznie więcej, niż chwilowy skok energii, pokazują nowe badania. Okazuje się bowiem, że codzienna konsumpcja tego czarnego napoju jest związana z niższym ryzykiem depresji u kobiet. czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy