Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Botox do leczenia nietrzymania moczu

Botox do leczenia nietrzymania moczu

dodane 2011-09-06 09:18

Amerykańska agencja leków FDA autoryzowała w zeszłym tygodniu wprowadzenie na rynek zastrzyków z botoksu do leczenia niektórych postaci nietrzymania moczu u osób cierpiących z powodu zaburzeń neurologicznych.

U chorych dotkniętych urazem rdzenia kręgowego albo cierpiących na stwardnienie rozsiane, ich pęcherz jest nadaktywny, wyjaśnia amerykańska FDA (Food and Drug Administration) w komunikacie. Zapobieganie skurczom pęcherza u osób dotkniętych tymi dolegliwościami może zapobiec niezdolności trzymania moczu.

Aktualne terapie polegają między innymi na rozluźnianiu pęcherza i na używaniu cewnika, aby go regularanie opróżniać.

Zastrzyki z botoksu – który paraliżuje nerwy – do pęcherza, mają pozwalać na jego rozkurczanie, na zwiększanie jego zdolności zatrzymywanie moczu i na zmniejszenie w ten sposób nietrzymania moczu, precyzuje agencja Food and Drug Administration.

Nietrzymanie moczu związane z chorobami neurologicznymi może być trudne do kontrolowania, mówi doktor George Benson, dyrektor jednostki terapii neurologicznych agencji Food and Drug Administration.

Botoks oferuje inny spsób leczenia tych chorych, dodaje specjalista.

Skuteczność botoksu w leczeniu tych chorych została wykazana przez rezultaty dwóch prób klinicznych, przeprowadzonych na 691 uczestnikach w sumie.

Infekcja przewodu moczowego, tak samo jak i zatrzymywanie moczu, są najpoważniejszym skutkiem ubocznym prowokowanym przez botoks wstrzyknięty do pęcherza, precyzuje FDA.

Botoks jest bardzo popularny w chirurgii estetycznej, gdzie używa się go do likwidowania zmarszczek. Agencja Food and Drug Administration również zautoryzowała botoks w leczeniu przede wszystkim chronicznych migren i nadmiernego pocenia pod pachami.

Objawy nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu jest uważane za objaw kliniczny, który towarzyszy różnym schorzeniom. Nietrzymanie moczu jest dość powszechnie występującym schorzeniem. Dotyka około 10% społeczeństwa. Błędnym myśleniem jest przeświadczenie, że nietrzymanie moczu jest nieodłącznym elementem starzenia się.... czytaj więcej

Częste oddawanie moczu w nocy: Nykturia

Oddawanie moczu w godzinach nocnych, obudzenie się ze snu z powodu parcia na mocz, a nawet niekontrolowane wydalenie moczu podczas snu (incydentalnie), nie muszą być objawem choroby. Niepokoić powinno, gdy do oddania moczu, zarówno kontrolowanego, jak i niekontrolowanego, dochodzi więcej niż raz w ciągu jednej nocy. Wtedy może to być ozna... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy