Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Astma: nowa terapia bez lekarstwa

Astma: nowa terapia bez lekarstwa

dodane 2011-12-17 08:18

Uniwersytecki instytut kardiologii i pneumologii (Institut universitaire de cardiologie et de pneumologie) w Kanadzie wprowadza nowe niefarmakologiczne leczenie, przeznaczone dla osób cierpiących na astmę.

Instytut Institut universitaire de cardiologie et de pneumologie jest pionierem w Kanadzie, jeśli chodzi o zastosowanie tej nowej techniki medycznej, która jest nazywana termoplastyką oskrzelową.

Metoda ta polega na wprowadzaniu w oskrzela cewnika wyposażonego w element ogrzewający. Wnętrze oskrzeli jest więc w ten sposób ogrzewane, a takie ogrzewanie zapobiega skurczaniu mięśni. Takie skurcze mięśniowe są bowiem odpowiedzialne za ataki astmy, tak bardzo uciążliwe i niebezpieczne dla wszystkich chorych.

Jak podaje uniwersytecki instytut kardiologii i pneumologii w Kanadzie, trzy seanse takiej terapii pozwalają zmniejszyć o 32% ataki astmy oraz o 84% konsultacje na oddziałach ratunkowych.

Pani Diane Racine, która miała problemy z wychodzeniem na zewnątrz zimą, kiedy temperatury są bardzo niskie, a więc ataki astmy bardzo uciążliwe, przetestowała bardzo chętnie nową terapię.

Ciągle jeszcze zakrywam sobie usta – mówi pacjentka – to oczywiste, ale różnica jest taka, że nie mam takich samych reakcji i jestem silniejsza. Jestem lepiej uzbrojona, mam lepszą obronę, kiedy muszę stawiać czoła zimnu i mrozowi, na przykład , wyjaśnia jeszcze pani Diane Racine.

Rekordowe poziomy astmy w Stanach Zjednoczonych

Jak stwierdza raport sporządzony przez Centers for Disease Control and Prevention (centra kontroli i prewencji chorób), w Stanach Zjednoczonych proporcja ludzi, którzy chorują na astmę, wzrosła z 7,3% w 2001 roku do 8,4% do 2010 roku.... czytaj więcej

Objawy astmy sercowej

Astma to uciążliwa i przewlekła choroba polegająca na zwężeniu układu oddechowego, wskutek czego u chorego następują ataki duszności, kaszel, ucisk w klatce piersiowej oraz świszczący oddech. Często ujawnia się w dzieciństwie i jest schorzeniem dziedzicznym. Jednymi z jej najczęstszych odmian są astma oskrzelowa i sercowa.... czytaj więcej

Objawy astmy kaszlowej

Astma kaszlowa to choroba, której głównym objawem jest nieustępliwy, natarczywy kaszel. Choroba ma najczęściej podłoże alergiczne, istnieją jednak pewne czynniki, jak na przykład wysiłek fizyczny, czy dym papierosowy, które nasilają objawy choroby.... czytaj więcej

Objawy astmy aspirynowej

W specjalistycznych ośrodkach medycznych wykonuje się cykl badań, które mają wykazać nadwrażliwość na aspirynę, czyli na kwas acetylosalicylowy. Osoba diagnozowana jest poddawana próbie prowokacyjnej, w której to głównym celem jest ustalenie współczynnika nadwrażliwości.... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy