Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

American Cancer Society: pierwsze objawy raka, których nie można lekceważyć

American Cancer Society: pierwsze objawy raka, których nie można lekceważyć

dodane 2014-08-23 15:56

Nikt nie chciałaby być zaskoczony diagnozą raka. Z przeprowadzonych badań przez American Cancer Society wynika jednak, że znaczna część osób dowiaduje się o swoim problemie zbyt późno, mimo tego, że organizm wysyłał sygnały ostrzegawcze w postaci pierwszych objawów.

Podczas gdy niektóre objawy, tak jak zmęczenie, mogą uznawane być za symptom normalny, tak przedłużający się stan przemęczenia jest już niebezpiecznym sygnałem. W raporcie American Cancer Society znaleźć można również informacje, że stałe zmęczenie może być objawem białaczki, raka okrężnicy czy raka żołądka.

Stany podgorączkowe to kolejne objawy. Stan podgorączkowy między 37,62 C a 38.22, który utrzymuje się przez dłuższy czas jest sygnałem ostrzegawczym, którego nie można lekceważyć. Takie objawy mogą być objawem różnych nowotworów, takich jak choroba Hodgkina, białaczki czy chłoniaka nieziarniczego. Ponieważ są to pierwsze symptomy raka, ważne jest, aby powtarzające się stany gorączkowe były odnotowane a wizyta u lekarza przeprowadzona w miarę możliwości jak najszybciej.

Kolejnymi znakami ostrzegwaczymi są problemy z połykaniem. Dodatkowo, mogą pojawiać się bóle gardła, uporczywa chrypka czy nawet plucie krwią. Ten ostatni objaw jest najbardziej niebezpieczny, jednak żadnego z nich nie można ignorować. Bardzo charakterystyczna jest chrypka, która dodatkowo powoduje nietypowe bóle w okolicach gardła. Według Narodoweg Instytutu Zdrowia, pierwsze objawy mogą spowodowane być nowotworami jamy ustnej, gardła, przełyku czy nawet języka. Dodatkowo, mogą pojawić się zagrożenia od innych nowotworów.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest utrata masy ciała. Jednak ten objaw może wyadawać się paradoksem ze względu na obecną epidemię otyłości. Jednak nawet u osoby otyłej, pojawienie się nowotworu może spowodować gwałtowny spadek masy ciała. Obok takich symptomów nie można przechodzić obojętnie. American Cancer Society informuje, że takie objawy, mogą sugerować raka żołądka, płuc, przełyku lub trzustki a związane może być to również z innymi poważnymi zaburzeniami zdrowotnymi.

Nie można lekceważyć żadnych objawów. Należy udać się do lekarza jak najszybciej.

Opracował: Damian Nowaczek

Rak pęcherza moczowego - główne objawy nowotworu

Każdego dnia w Polsce o zachorowaniu na raka pęcherza moczowego dowiaduje się 16 osób. Duża część pacjentów przychodzi do lekarza już w zaawansowanym stadium choroby. Z tego względu tak ważne jest poznanie głównych objawów nowotworu ? szczególnym wskazaniem do wizyty u lekarza jest  krwiomocz, któremu może, ale nie musi towarzy... czytaj więcej

Objawy raka przełyku

Rak przełyku należy do nowotworów złośliwych przewodu pokarmowego. Jest to dość powszechnie występujący nowotwór. Najczęściej diagnozowany jest u mężczyzn pomiędzy 50 a 70 rokiem życia. Rak przełyku z reguły znajduje się w dolnej części tego narządu, tuż przy połączeniu z żołądkiem. Nowotwór w początk... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy