Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Alternatywne metody wzbudzania porodu

Alternatywne metody wzbudzania porodu

dodane 2019-03-07 17:17

Rzadko istnieją uzasadnione powody do wzniecania porodu. Jednak w sytuacji, gdy termin został przesunięty o dwa tygodnie, to lekarz może zastosować nadzwyczajne środki. Powód jest uzasadniony - dziecko może urosnąć do rozmiarów uniemożliwiających przejście przez drogi rodne, a łożysko zacznie dostarczać dziecku za mało substancji odżywczych i tlenu. W takim wypadku można skorzystać z pomocy lekarza medycyny alternatywnej i wysłuchaj jego rad. Po wykonaniu badania ultrasonograficznego, które potwierdzi, iż dziecko jest odpowiednio rozwinięte, może on zalecić alternatywne techniki „wymuszenia” porodu na dziesięć dni przed przewidywanym terminem porodu.

Akupunktura

Metoda ta związana jest z pobudzaniem tzw. punktów shiatsu na ciele lub odpowiednich okolic akupunktury. Te punkty to:

  • WŻ21 (woreczek żółciowy 21) - punkt ten znajduje się w najwyższym punkcie ramion, gdzie pionowa linia prowadząca od każdego sutka styka się ze szczytem ramienia,
  • JG4 (jelito grube 4) - znajduje się w środku pomiędzy kośćmi śródręcza kciuka i palca wskazującego,
  • W3 (wątroba 3) - punkt ten występuje w zagłębieniu stopy, powyżej pierwszego i drugiego palca,
  • PM67 (pęcherz moczowy 67) - na bocznej stronie małego palca u stopy przy podstawie paznokcia,
  • Ś6 (śledziona 6) - znajduje się trzy palce powyżej szczytu kostki przyśrodkowej i trochę w tył na kości.

Ich pobudzanie i uciskanie jest wskazane w warunkach, gdy ciąża się spóźnia. Można również stosować refleksologię, uciskając na stopach punkty odpowiadające macicy i pęcherzowi moczowemu.

Wykonuj ćwiczenia

Codziennie ćwicz streching (rozciąganie). Bardzo dobrym ćwiczeniem jest przykucanie z rozszerzonymi kolanami i plecami opartymi o ścianę lub o partnera. Warto też przyjmować pozycje, w których możesz ewentualnie rodzić i wytrzymuj w nich tak długo, jak dasz radę. Pływaj i dużo spaceruj - około 40 minut. Jeżeli nie masz problemów z kręgosłupem, możesz też wykonywać raz dziennie szybki marsz. Ćwiczenia te są doskonałym sposobem przygotowania się do porodu. Jeśli chodzi o inne formy aktywności możesz także pokusić się o stosunek płciowy z partnerem.

Jakie przyjmować leki?

Przed porodem nie podaje się żadnych szczególnych leków. Jeżeli jednak występują jakieś problemy bądź objawy, tylko i wyłącznie lekarz może zadecydować o konieczności zastosowania jakiegoś medykamentu. Najczęściej zaleca się przyjmowanie homeopatycznego leku Secale cornutum 30, cztery tabletki co trzy godziny.

Dzień przed wyznaczonym terminem porodu możesz też  pić wyciągi z sasanki, przygotowanej z 1 łyżki stołowej rozpuszczonej w wodzie cztery razy dziennie. Trzy, cztery razy dziennie smaruj kremem z arniki, nagietka i pokrzywy zewnętrzne narządy płciowe, krocze i okolice odbytu. To przygotuje te części na rozciąganie. Jeżeli powyższe mieszanki są niedostępne, to stosuj krem z arniki lub nagietka, albo po prostu oliwę z oliwek.

Odpowiednia dieta

Nie ma potrzeby całkowitej zmiany diety, ale warto włączyć do niej pewne składniki takie jak jagnięcina, krewetki i homary, bazylię, koper, szałwię, cynamon, tymianek, czosnek, goździki, gałkę muszkatołową, imbir czy koper włoski. Korzystnie wpływają na na ostatni etap ciąży i pobudzenie środowiska macicy. Warto także pić herbatę z malin co najmniej cztery razy dziennie.

Autor: Paulina Poznańska

Rysunek: Natalia Groń

Akupunktura jest skuteczna przeciwko przewlekłemu zapaleniu oskrzeli

Naukowcy z japońskich uniwersytetów w Tokio, w Kioto oraz w Osace, przeprowadzili doświadczenie, które zadziwiło ich kolegów po fachu. Badanie zostało przedstawione w przeglądzie naukowym Archives of Internal Medicine. Profesor Masao Suzuki i jego współpracownicy zaprosili do swojego eksperymentu 68 osób, kt... czytaj więcej

Medycyna spersonalizowana vs. rak! Nastąpi przełom w walce z nowotworami?

Medycyna w dalszym ciągu gromadzi kolejne punkty w walce przeciwko rakowi, o czym świadczą badania kliniczne przedstawione w miniony weekend na corocznej konferencji Amerykańskiego Towarzystwa Onkologicznego (ASCO, American Society of Clinical Oncology), zorganizowanej w Chicago w dniach od 1 do 5 maja.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy