Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Alheimer: ślady pozwalające zapobiegać ponad połowie przypadków

Alheimer: ślady pozwalające zapobiegać ponad połowie przypadków

dodane 2011-08-01 11:06

Może być możliwe zapobiegnięcie ponad 50% przypadków choroby Alzheimera, według pewnego badania, przeprowadzonego przez badaczy z San Francisco Medical Center.

Analizując dane pochodzące z czterech zakątków świata odnośnie setek tysięcy uczestników tego projektu, główna autorka badania, pani Deborah Barnes, mogła zidentyfikować różne czynniki związane z chorobą Alzheimera.

W porządku malejącym, chodzi o niski poziom wykształcenia, o nikotynizm, o brak aktywności fizycznej, o depresję, o nadciśnienie tętnicze, o cukrzycę i o otyłość.

Jeśli chodzi o Stany Zjednoczone, doktor Deborah Barnes, odnotowała inny rząd wielkości, czyli nieaktywności fizycznej, depresji, nikotynizmu, nadciśnienia tętniczego, otyłości, niskiego poziomu wykształcenia oraz cukrzycy.

Zebrane razem, czynniki te są związane z ponad 51% przypadków choroby Alzheimera na całym świecie (17,2 miliona przypadków), i ponad 54% przypadków w Stanach Zjednoczonych (2 900 000 przypadków).

To, co jest interesujące, to fakt, iż badanie to sugeruje proste zmiany w stylu życia, takie jak rzucenie palenia albo zwiększenie aktywności fizycznej, mogą pomóc zapobiec chorobie Alzheimera, wskazała doktor Deborah Barnes.

Rezultaty tego badania zostały zaprezentowane w ramach ostatniego kongresu Alzheimer's Association International Conference , który miał ostatnio miejsce w Paryżu.

Stany Zjednoczone walczą ze strachem przed chorobą Alzheimera

Administracja prezydenta Baracka Obamy określiła chorobę Alzheimera jako jedną z najbardziej przerażających dolegliwości zdrowotnych, przy okazji przedstawiając pierwszą narodową strategię pozwalającą  zwalaczać tę wyniszczającą chorobę.... czytaj więcej

Choroba Alzheimera: badania idą do przodu

Międzynarodowa Konferencja na temat choroby Alzheimera została otwarta w Paryżu 17 lipca 2011 roku. Ponad 5 000 ekspertów zebrało się na pięć dni, aby wymienić się rezultatami swoich ostatnich badań nad chorobami neurodegeneracyjnymi, a w szczególności nad chorobą Alzheimera, która tak niepokoi wszystkich lekarzy, p... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy