Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Afryka Południowa: spadek o 12% przypadków AIDS u młodych ludzi w ciągu 10 lat

Afryka Południowa: spadek o 12% przypadków AIDS u młodych ludzi w ciągu 10 lat

dodane 2011-06-14 11:18

Liczba młodych seropozytywnych ludzi spadła o 12% w ciągu 10 lat na świecie, ale każdego dnia, 2 500 osób w wieku od 15 lat do 24 lat w dalszym ciągu zaraża się wirusem HIV, według raportu Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz dzieci (UNICEF), opublikowanego niedawno.

Czy jest to postęp? Tak. Czy to wystarczy? Absolutnie nie, oznajmił Elhadj As Sy, przewodniczący UNICEF dla Afryki Południowej i Wschodniej, przedstawiając w Johannesburgu ten raport.

Pięć milionów ludzi w wieku od 15 lat do 24 lat jest aktualnie nosicielami wirusa odpowiedzialnego za AIDS, co oznacza spadek o 12% w stosunku do raportu z 2001 roku.

Cztery miliony spośród tych ludzi żyje w Afryce subsaharyjskiej.

Młode kobiety są bardziej dotknięte niż mężczyźni: 60% seropozytywnych młodych ludzi jest płci żeńskiej, ze szczytem 72% w Afryce subsaharyjskiej.

Jak uważa Elhadj As Sy, przedwcześnie rozbudzona seksualność oraz używanie narkotyków są głównymi przyczynami przenoszenia się wirusa HIV.

Zbyt długo społeczeństwa miały zamknięte oczy na te czynniki ryzyka. Teraz nadszedł czas na to, aby wziąć na siebie odpowiedzialność w sposób kolektywny, stwierdził Elhadj As Sy.
HIV i AIDS: wykaz UNAIDS

UNAIDS publikuje raport na temat opieki nad pacjentami seropozytywnymi w krajach rozwijających się, a także na temat poziomu zachorowalności. Nowiny są dobre, ale jeszcze wiele postępów przed nami, których należy dokonać... czytaj więcej

HIV i AIDS: starzejący się zarażeni kosztują coraz więcej system zdrowotny

Diagnoza zarażenia wirusem HIV, który jest odpowiedzialny za AIDS, nie jest już w naszych czasach wyrokiem śmierci, jak to kiedyś było. Wielu pacjentów mających HIV i AIDS żyje dziś długo, o wiele dłużej niż dwadzieścia lat temu, dzięki opracowaniu skutecznych leków antyretrowirusowych (wirus HIV należy do rodzin... czytaj więcej

Badania dowodzą, że zdolność wirusa HIV do wywołania AIDS słabnie z upływem czasu

Gwałtowny do tej pory rozwój HIV, ludzkiego wirusa niedoboru odporności, słabnie, zmniejszając zdolność do wywoływania AIDS. Stwierdzono to na podstawie zbadania ponad 2 000 kobiet w Afryce. czytaj więcej

AIDS: nowe leki antyretrowirusowe skuteczne u nosicieli HIV odpornych na inne terapie

Badaczom z francuskiego instytutu INSERM udalo się wykazać skuteczność leków antyretrowirusowych, które powstały w ostatnich latach. Skuteczność szczególną, ponieważ u nosicieli wirusa HIV, znajdujących się w sytuacji impasu terapeutycznego. To znaczy, u takich chorych, u których zazwyczaj stosowane leki po pr... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy