Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

AIDS: lepszy poziom wykrywania dzięki szybszym testom diagnostycznym

AIDS: lepszy poziom wykrywania dzięki szybszym testom diagnostycznym

dodane 2011-11-27 09:35

Francuskie badania, opublikowane w zeszłym tygodniu w BEH (tygodniowy biuletyn informacyjny na temat epidemiologii, Bulletin épidémiologique hebdomadaire) wskazuje, że szybkie testy na AIDS są zarazem skuteczne i wiarygodne. Testy te dostarczają wyniki w ciągu zaledwie 30 minut i oferują lepszy poziom wykrywania wirusa HIV.

Każdego roku, we Francji, dochodzi do 6 500 nowych zarażeń wirusem HIV. A według średnich oszacowań, mniej więcej 40 000 osób nawet nie wie, iż ma wirusa. Takie fakty są podkreślone w badaniu przeprowadzonym w centrum darmowego i anonimowego wykrywania (CDAG, centre de dépistage gratuit et anonyme) w szpitalu Saint-Antoine w Paryżu.


Badanie to swierdza, iż we Francji połowa diagnoz jest stawianych zbyt późno w stosunku do skażenia wirusem HIV. A co piąta osoba przeprowadzająca klasyczny anonimowy test nawet nie przychodzi po wyniki, a więc w dalszym ciągu nie wie, czy jest nosicielem wirusa HIV czy też nie.

W obliczu tych niepokojących liczb autorzy badania pochylili się nad zasadnością przeprowadzania szybkich testów diagnostycznych, które pozwalają szybko zdobyć odpowiedź, prawie natychmiastową, na podstawie badania prostej kropli krwi pobranej z czubka palca.

Testy nazwane skrótem TROD (Tests rapides d'orientation et de diagnostic, szybkie testy diagnostyczne i orientacyjne), przynoszą one w rzeczywistości odpowiedź w ciągu 30 minut, podczas gdy klasyczne testy ELISA wymagają wielu dni oczekiwania.

Natomiast, na 2 448 szybkich testów zrealizowanych w ramach tego badania, między styczniem 2010 a styczniem 2011, 97,6% pacjentów zostało poinformowanych o rezultatach. Prace te również pokazały, że ta prędkość uzyskiwania rezultatów nie wpływa na pogorszenie wiarygodności takich testów.

Albowiem, na 2 448 przeprowadzonych testów, z których wszystkie zostały zdublowane przez klasyczne testy Elisa, nie ujawniono żadnego testu „fałszywie negatywnego”, innymi słowy, żadne nosiciel wirusa HIV nie miał negatywnego rezultatu w teście pozytywnym. Jedynie dwa testy TROD pozytywne nie zostały potwierdzone w testach ELISA („fałszywie pozytywne”).

Badanie to pokazuje, że zastosowanie testów szybkich jest wykonalne, akceptowalne i jest bardzo dobrze postrzegane przez użytkowników. Dodatkowo, osiągają one zwiększenie procentu osób poinformowanych o tym, iż są seropozytywne, podsumowuje omawiane badanie.

Badania dowodzą, że zdolność wirusa HIV do wywołania AIDS słabnie z upływem czasu

Gwałtowny do tej pory rozwój HIV, ludzkiego wirusa niedoboru odporności, słabnie, zmniejszając zdolność do wywoływania AIDS. Stwierdzono to na podstawie zbadania ponad 2 000 kobiet w Afryce. czytaj więcej

HIV i AIDS: wykaz UNAIDS

UNAIDS publikuje raport na temat opieki nad pacjentami seropozytywnymi w krajach rozwijających się, a także na temat poziomu zachorowalności. Nowiny są dobre, ale jeszcze wiele postępów przed nami, których należy dokonać... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy