Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Żel przeciwko HIV blokuje również opryszczkę

Żel przeciwko HIV blokuje również opryszczkę

dodane 2011-11-01 09:44

Żel pochwowy opracowany tak, żeby redukował ryzyko zarażenia wirusem HIV, może również blokować wirusa opryszczki płciowej, według ostatniego badania zrealizowanego przez badaczy z Belgii, z Włoszech oraz ze Stanów Zjednoczonych.

Żel, który zawiera lek antyretrowirusowy, nazywany tenofiwirem, jest środkiem mikrobobójczym, który redukuje ryzyko infecji HIV o 39% u kobiet. Badania kliniczne pozwoliły również ustalić, że żel ten może także zapobiegać opryszczce narządów płciowych w 51% przypadków.

Około 900 kobiet z Afryki Południowej testowało ten środek i doniosło, iż poziom infekcji wirusem HIV, jak również infekcji opryszczki płciowej, bardzo znacząco został zredukowany.

Kobiety musiały używać środka mikrobobójczego dwanaście godzin przez stosunkiem seksualnym, a także natychmiast po, mniej więcej w ciągu dwunastu godzin po stosunku.

Jak uważa badacz Leonid Margolis, z amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia  (National Institute of Health) w stanie Maryland, osoby zarażone wirusem opryszczki płciowej są również bardziej zagrożone zarażeniem przez wirusa HIV.

Dodatkowe testy, przeprowadzone na myszach, które były nosicielkami opryszczki płciowej, wykazały, że żel ten pomagał również zmniejszyć objawy choroby.

Inne badania właśnie trwają i mają na celu zrozumienie mechanizmów protekcji, które tutaj wchodzą w grę, jeśli chodzi o opryszczkę.

Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, opryszczka płciowa ma dotykać jedną osobę dorosłą aktywną seksualnie na pięć.

Rezultaty tego badania zostały opublikowane w przeglądzie naukowym Cell Host and Microbe .

Objawy zakażenia wirusem opryszczki zwykłej

Zakażenie opryszczką to bardzo popularna choroba. Pojawia się nie tylko w obrębie jamy ustnej, ale atakuje również narządy płciowe. Znika samoistnie do 10 dni od zakażenia i niestety może wielokrotnie nawracać. Dlaczego się pojawia i jakie objawy jej towarzyszą?... czytaj więcej

Objawy opryszczki

Zdecydowana większość osób, która została zakażona wirusem odpowiedzialnym za opryszczkę (Herpes simplex virus,)przechodzi zakażenie bezobjawowo. Jeżeli pojawią się objawy opryszczki, to ich nasilenie będzie mniejsze lub większe, w zależności czy są manifestacją zakażenia pierwotnego czy nawracającego. Opryszczka pojawiająca si... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy